Zasięgi: Wzajemne wsparcie w blogosferze

Zasięgi: Wzajemne wsparcie w blogosferze

11 marca 2021 Wyłącz przez PatrykTarachon

Na czym polega wspieranie się w blogosferze? Jak wzajemne wsparcie wygląda to w praktyce? Z kim warto podjąć się wsparcia!

W dzisiejszym wpisie porozmawiamy o wzajemnym wsparciu w blogosferze. 📈 Od początku tworzenia BlogLINE.pl, nasz zespół stawiał na uświadamianie twórców o zaletach wynikających ze wzajemnego wsparcia. Powiemy Ci więcej o tym, jak możesz się angażować, jakich kroków możesz się podjąć oraz ile Twój blog znaczy dla innych. 🙂

Na czym polega inicjatywa: wzajemne wsparcie w blogosferze?

#Blogosfera jest jedną z branż, w której podstawą sukcesu są dobre relacje z czytelnikami, ale przede wszystkim innymi twórcami. Branie udziału w dyskusji z czytelnikami pod własnymi wpisami na blogu, jest podstawą aby budować z nimi relację. 🆗 Dzięki temu Twoi #odbiorcy zauważą, że liczysz się z ich zdaniem, a jak wszyscy doskonale wiemy, gdy ktoś przyznaje nam rację, zyskuje w naszych oczach.

Współpraca blogerów w praktyce

Niestety większość blogerów skupia się wyłącznie na swoim blogu, często nie pozwalając wejść do swojej przestrzeni innym twórcom. Często bywa też tak, że nawet jeśli polecimy kogoś z blogosfery, poinformujemy o tym, możemy nawet nie usłyszeć najzwyklejszego – dziękuję.

Chcemy wyjść temu na przeciw, dlatego obmyśliliśmy strategię, której celem jest zwrócenie na siebie uwagi innych twórców, regularne przypominanie się im oraz utrzymywanie kontaktu.

W jaki sposób włączyć się w inicjatywę?

Równie ważne jest włączanie się w #dyskusje na blogach naszych koleżanek i kolegów z branży. ✏ Nie musisz udzielać się wyłącznie na stronach o pokrewnej tematyce.

Aby skutecznie promować swój blog za pośrednictwem komentarzy, polecamy poniższą strategię. 🔍

1⃣ Wybierz kilka ulubionych blogów.
2⃣ Regularnie sprawdzaj nowe publikacje.
3⃣ Oprócz własnego komentarza, włączaj się w dyskusję z innymi komentującymi
4⃣ Sprawdzaj odpowiedzi i kontynuuj rozmowę.
5⃣ Dbaj o kulturalną wymianę zdań, bez negatywnego przesłania.
6⃣ Wspominaj o udziale w dyskusji pod wybranymi aktualnościami u znajomych z branży np. na #InstaStory.

Mamy nadzieję, że powyższa strategia dotycząca komentowania sprawdzi się u Ciebie. Pamiętaj, że na efekty czasem trzeba poczekać nieco dłużej. 🕑

Udzielaj się w inicjatywach i wspieraj pomysły, aby nie tylko się pokazać u innych autorów, ale także aby budować sieci kontaktów.

Sprawdź, co jeszcze możesz zrobić, aby rozwinąć swoje działania