Blog: Jak planowanie wpisów wpływa na SEO?

Blog: Jak planowanie wpisów wpływa na SEO?

11 marca 2021 Wyłącz przez PatrykTarachon

Dlaczego należy planować wpisy na blog? W jaki sposób zaplanowane wpisy są odbierane przez czytelników? Jak planowanie wpisów wpływa na SEO!

Jednym z błędów popełnianych przez blogerów, jest nieplanowanie wpisów. To jedna z czynności, które stanowczo usprawniają pracę autora, a przy tym pomagają Ci w dotarciu do nowych odbiorców. W poniższym tekście opowiemy o planowaniu wpisów na blog. Planowanie ma znaczenie pod względem SEO, organizacji strategii i przygotowania się na nieprzewidziane okoliczności.

Jak planowany wpis wpływa na SEO?

Zacznijmy od SEO, na które wpływ ma jedno z czynników a mianowicie regularność. Roboty wyszukiwarek sprawdzają częstotliwość aktualizacji stron internetowych. Dlatego gdy na Twoim blogu regularnie pojawiają się nowe treści, wyszukiwarka bierze ten fakt pod uwagę. 📊 Zaplanowane posty są także ułatwieniem w przygotowaniu strategii. Gdy znasz harmonogram publikacji wpisów na blogu, masz także czas zaplanować posty w social-mediach.

Przygotowani na niespodziewane

Planowanie wpisów ma także znaczenie pod względem niezaplanowanych wydarzeń. Po pierwsze nie zawsze jest czas i wena do przygotowania wpisów na blog i postów w portalach społecznościowych. 🖊 W momencie chwilowej nieobecności spowodowanej nieprzewidzianymi okolicznościami, na Twoim blogu pojawią się nowe aktualności, a np. na Facebooku oraz Instagramie czytelnicy otrzymają o nich informację. Wtedy masz pewność, że nic ich nie pominie, gdy będziesz potrzebować spokojnie skupić się na pilnych sprawach.

O czym pamiętać planując wpis na blog?

Przede wszystkim musisz wiedzieć, kiedy Twoi czytelnicy odwiedzają Twój blog. Dzięki temu będzie Ci łatwiej ustalić odpowiednią datę i godzinę. Gdy będziesz mieć zaplanowane wpisy, przygotuj kampanię na media społecznościowe. Takie podejście usprawnia pracę nad blogiem. Dzięki temu na Twoim blogu oraz w social-mediach nie zabraknie nowości, gdy będziesz poświęcać czas innym obowiązkom.

Redagując wpis na blog, pamiętaj o zbadaniu słów kluczowych, aby dopasować je do swoich treści. Takie działanie kluczowo wpływa na SEO. Wtedy Twój blog odwiedzą czytelnicy, szukających odpowiedzi na swoje pytania w wyszukiwarce Google, Blink, a nawet Yahoo.

Sprawdź, co jeszcze możesz zrobić, aby rozwinąć swoje działania