Blogspot usunął całą pracę artysty!

Blogspot usunął całą pracę artysty!

4 października 2020 Wyłącz przez PatrykTarachon

Dlaczego Google usunęło Blogspot autora? Jak uchronić blog przed utratą danych? Co wpływa na ochronę pracy blogerów!

Jeśli prowadzisz blog na darmowej platformie, czas zastanowić się, czy Twoja praca jest bezpieczna. Pod koniec czerwca 2016 roku, Google na stałe usunął blog z twórczością, którą artysta zbierał ponad 10 lat!

Blog artysty trwale usunięty

Francuski artysta Dennis Cooper, od 14 lat prowadził blog, na którym zamieszczał własne prace, obejmującą eksperymenty ze storytellingiem, obejmujące fikcję literacką, grafikę, czy powieść tekstowe w postaci animowanych grafik. Portal Artforum.com zasugerował, że przyczyną zgłoszenia nieodpowiednich treści mogły być treści o charakterze erotycznym.

Zalety bloga na darmowej platformie

Blog założony na darmowej platformie ma wiele zalet. Jedną z nich jest brak opłat za utrzymanie domeny i hostingu. Drugą zaletą jest brak zmartwień o ilość pojemności dysku na serwerze oraz szukanie rozwiązań potencjalnych awarii strony. Mimo wszystko blog na takich serwisach jak Blogger.com (Blogspot), nigdy nie należy do nas. Zgłoszone treści Google ma prawo usunąć, a my nieodwracalnie je stracić, tak jak miało to miejsce w 2016 roku.

Jak zabezpieczyć blog przed utratą danych?

Bez znaczenia na umieszczenie bloga w Internecie, administrator powinien dbać o kopie zapasowe, ponieważ tj. na darmowych platformach, tak samo na stronie postawionej na własnym adresie oraz serwerze, można stracić dane. Regularne kopie zapasowe, są bowiem nieodłącznym elementem każdej strony internetowej.

Napisz w komentarzu, w jaki sposób jeszcze można chronić blog przed utratą danych! 🙂