Blog: Zadbaj o jakościowe zdjęcia

Blog: Zadbaj o jakościowe zdjęcia

11 marca 2021 Wyłącz przez PatrykTarachon

Jakim sprzętem robić zdjęcia na blog? Czym są darmowe bazy zdjęć? Dowiedz się więcej, jak zadbać o jakościowe zdjęcia na blog!

Jakościowe zdjęcia na blogu, są podstawą każdej strony internetowej. Wytyczne dotyczące zamieszczanych zdjęć na stronach WWW wprowadzają w zakłopotanie. Dlatego poniżej zamieściliśmy informacje, które pomogą Ci uporać się z ich zamieszczeniem na blogu.

Dlaczego rozmiar ma znaczenie?

Zacznijmy od tego, że zdjęcia na stronie nie powinny za dużo ważyć. Co to oznacza? Mianowicie pod określeniem „wagi zdjęcia”, kryje się ich rozmiar w MB. 📸 Zdjęcia na blogach naszego zespołu nie przekraczają 2 MB. Również na naszej stronie BlogLINE.pl, staramy się spełniać te wymagania. Zdjęcia mają wymiary obrazu 16:9. 📈 Taka rozdzielczość obrazu sprawia, że na zdjęciu widać najważniejsze elementy, a przy tym nie wymaga długiego przewijania ekranu, aby dotrzeć do tekstu pod nagłówkiem. Poza tym nie ma potrzeby, aby zdjęcia do nagłówka były większe. Przykładowo powyżej zamieszczony obraz, ma wymiary 1280×720 (w tym 72 dpi).

Czym robić jakościowe zdjęcia na blog?

Część osób w blogosferze wykonuje zdjęcia telefonem, nie poddając ich obróbce. Często te zdjęcia są ciemne, ponure, rozmyte i zniechęcające zarówno do odwiedzenia bloga, jak również przeczytania tekstu. 💻 Takie zdjęcia wyglądają w taki sposób, jakby autor bloga chciał wcisnąć polecany przez siebie produkt, bez włożenia pracy w przygotowanie recenzji.

W czasach gdy technologia jest na wyciągnięcie dłoni, a w Internecie nie brakuje profesjonalnych blogów, jakościowe zdjęcia są wręcz podstawą na stronie internetowej. Dlatego jeśli zależy Ci na blogu spełniającym oczekiwania internautów, koniecznie zadbaj o dobry telefon lub aparat cyfrowy i poświęć czas, na obróbkę zdjęć. Jakościowe zdjęcia mają ogromny wpływ na wrażenie czytelników.

Co jeśli nie masz czym robić zdjęć?

W blogosferze nie brakuje twórców, którzy nie zainwestowali ani złotówki w swój blog. Ewentualnie opłatę za Internet i kupno komputera. Jednym z chętnie wykorzystywanych metod, jest korzystanie z darmowych baz zdjęć. Sami korzystamy z takiego rozwiązania, chociażby w tym poradniku. Do naszych wpisów pobieramy zdjęcia z Unspash.com lub Pixabay.com. 🔍 Do obróbki na szybko wykorzystujemy aplikację Snapseed (Google Android). 📱

Zajmując się administracją blogów, kanałów społecznościowych blogerów oraz naszych klientów, musimy korzystać z profesjonalnego sprzętu i oprogramowania. Dlatego w naszym biurze nie brakuje oprogramowania od Adobe (np. Photoshop, Premiere, Illustrator), jak również do przygotowywania podcastów Adobe Audition.

Sprawdź, co jeszcze możesz zrobić, aby rozwinąć swoje działania