Blog: Co powinna zawierać profesjonalna strona internetowa?

Blog: Co powinna zawierać profesjonalna strona internetowa?

11 marca 2021 Wyłącz przez PatrykTarachon

Jakich elementów nie może zabraknąć na blogu? Sprawdź jak powinna wyglądać profesjonalna strona internetowa!

Zakładasz swoją pierwszą stronę internetową? A może prowadzisz blog od lat, ale chcesz się rozwijać? Dziś zdradzimy Ci, co powinna zawierać profesjonalna strona internetowa z blogiem. Nie przedłużając, przejdźmy do odpowiedzi na najczęściej padające pytanie: O czym należy pamiętać podczas tworzenia strony internetowej?

Dlaczego bloger ma w obie strony pod górę?

Dziś blogerzy nieprzykładający się do zdjęć, mający zaniedbaną stronę i prowadzący swoje konta bez przemyślenia, nie budzą zaufania. 📝 Pierwsze wrażenie ma znaczenie. Jeśli wygląd bloga jest przestarzały, strona wygląda jakby została stworzona w 5 minut, a zdjęcia są brzydkie, szkoda czasu autora na rozwijanie bloga. Obecne czasy wymagają od autorów stron poczucia gustu i zaznajomienia z technologią. 💻

Bloger zmuszony jest znać się na praktycznie każdej dziedzinie. Profesjonalna strona internetowa jest kluczowa, aby czytelnik traktował Twoją pracę poważnie. 🗣 Od wystąpień publicznych, po programowanie stron internetowych. Dlatego w blogosferze nie obce są nam kampanie marketingowe, znajomość tworzenia stron internetowych, organizowanie webinariów oraz wielu innych!

Co powinna zawierać profesjonalna strona internetowa?

Stworzenie bloga to bardzo skomplikowany i czasochłonny proces (zwłaszcza gdy autor podejmuje się tworzenia swojej strony internetowej samodzielnie). 🖥🖱Nie zdołamy omówić dziś wszystkich elementów profesjonalnej strony WWW, ale opowiemy o najważniejszych elementach, które mają znaczenie przy tworzeniu strony.

  1. Zadbaj o chwytliwą i krótką nazwę strony oraz adres.
  2. Sprawdź czy nazwa nie została zajęta.
  3. Umożliw dokładne zbadanie przez wyszukiwarki internetowe
  4. Podłącz media społecznościowe
  5. Dodaj podstawowe podstrony z informacjami oraz kontaktem.
  6. Stwórz landing page.
  7. Przygotuj treści dla czytelników.
  8. Zaplanuj strategię publikacji oraz kampanię.
  9. Sprawdź czy Twoja strona spełnia standardy
  10. Odpowiadaj na komentarze, reaguj na oczekiwania.

👍 Profesjonalna strona internetowa wymaga przygotowania, dopilnowania, aby każdy element strony działał niezawodnie, a wyszukiwarki nie miały problemu z jej przeskanowaniem. Nawet jeśli Twoja strona działa już wiele lat, z dobrym planem ma szansę stać się profesjonalna i spełniająca najnowocześniejsze standardy.

W razie pytań, możesz do nas napisać. Nasz zespół chętnie pomoże Ci w drodze do sukcesu. 🖋

Sprawdź, co jeszcze możesz zrobić, aby rozwinąć swoje działania